Кај озлогласената Лубјанка

Русија: Пукање кај зградата на ФСБ, убиени тројца службеници (ВИДЕО)

Еден маж денес пукаше во центарот на Москва, во близина на зградата на Федералната служба за безбедност (ФСБ), јавува Раша тудеј.

Според неофицијални информации, убиени се најмалку тројца службеници.

На снимките кои се објавени на социјалните мрежи се гледаат припадници на силите на редот, а во позадина се слуша пукање.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе