Реакцијата на Путин кога неговиот министер вели дека Русија треба да извезува свинско месо во Индонезија (ВИДЕО)

Во видеото може да се види како министерот за земјоделство Александар Ткачев предложува зголемување на извозот на свинско месо од Русија во Јапонија, Кина и Индонезија.

Путин потоа го потсетува Ткачев дека Индонезија е со муслиманско мнозинство, така што тамошните луѓе не јадат свинско месо, по што Ткачев појасни дека мисли на Јужна Кореја, а не на Индонезија.

Покривајќи си го лицето, Путин неуспева да ја потисне смеата.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе