Путин стигна во Белград (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ со почесната воена гарда.

Путин слетал околу 13.06, а еден час пред рускиот претседател, на белградскиот аеродром слетал авионот со руската делегација.

По поздравот, Вучиќ и Путин влегоа во лимузината на шефот на руската држава, позната како „Ѕвер“, во која бил извршен и првиот разговор.

Поворката со претседателите на Србија и Русија, Александар Вучиќ и Владимир Путин, се упати кон Гробиштата на ослободителите, што ќе биде прва точка на посетата на Путин на Белград.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе