Во Москва

Путин ќе ги посети војниците ранети во Украина

Ова е прва јавно објавена посета на Путин на војници ранети во Украина.

Фото: ЕПА

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ги посети војниците ранети во Украина во воената болница во Москва, соопшти Кремљ.

Посетата ќе ја одбележи првата официјално пријавена посета на Путин со војници ранети во тримесечната воена кампања, во која се верува дека се убиени илјадници руски војници, вели Москва тајмс.

Путин „постојано се занимава“ со темата за ранетите војници и ги посетувал „многупати досега“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во март беше снимен како ги посетува повредените украински војници.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе