Пукање во трговски центар во Висконсин, неколку лица повредени (ВИДЕО)

Пукањето се случило во трговскиот центар „Мејфар“ во градот Воватосa, во близина на Милвоки, пренесува Си-ен-ен.

Неколку лица се ранети во нападот, рече градоначалникот на Ваватоса, Денис Мекбрајд.

Тој рече дека ранетите се пренесени во болница и дека засега се чини дека не претрпеле повреди опасни по живот.

Мекбрајд наведува дека напаѓачот е во бегство и дека 75 полицајци се распоредени на местото на пукањето.

Подетални информации за инцидентот ќе бидат објавени подоцна, додаде тој.

Снимките од местото на настанот покажуваат дека голем број полицајци влегуваат во трговскиот центар, како и најмалку пет лица што се изнесуваат на носилки.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе