Пукање во трговски центар во Малме, две лица се повредени

Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме, а неколку полициски патроли излегле на местото на несреќата.

Фото: ЕПА

„Од трговскиот центар излегоа расплакани луѓе и рекоа дека слушнале истрели“, рекол еден од очевидците, а објави весникот Сидсвенскан во Малме.

Портпаролот на полицијата потврди дека имало пукање и дека во трговскиот центар имало голем број вооружени полицајци.

Весникот додава дека на пат е засилување за полицијата во Малме, која ќе дојде од градот Хелсингборг.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе