Пукање во Њујорк: над 10 ранети, се трага по напаѓачот (ВИДЕО)

Најмалку 13 лица се ранети при пукање во станица на метро во Бруклин, јавуваат американските медиуми. На истата локација најдени се неколку експлозивни направи, соопшти пожарникарската служба.

EPA-EFE

Њујоршките пожарникари одговориле на повикот на граѓаните кои пријавиле дека се гледа чад на станицата во 36 улица. Кога полицијата и пожарникарите пристигнале на лице место, нашле повеќе лица ранети со огнено оружје.

Франс прес јавува дека засега 13 лица се ранети, додека сè уште нема информации за евентуални жртви.

Полициските сили трагаат по маж со гас-маска и портокалов елек, соопшти полицијата.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе