Во ноќен клуб на Менхетн

Пукање во Њујорк: четири лица убиени, пет ранети, сѐ уште никој не е уапсен (ВИДЕО)

Како што јавуваат американските агенции, во Њујорк се случило пукање во кое има и мртви и ранети.

Според првичните информации убиени се четири лица, а пет се ранети. Асошиејтед прес известува дека сѐ уште никој не е уапсен, и дека пукањето се случило во Бруклин.

Полицијата за Њујорк пост кажа дека повеќе лица се приведени на испрашување, а мотивот за напад сѐ уште не е познат.

Нападот се случил во ноќен клуб во квартот Краун хајтс, а локалот се изнајмува за „приватни и социјални забави“.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе