Модернизирана варијанта на Т-72

Полски тенкови пристигнаа во Украина (ФОТО+ВИДЕО)

Тенкови од типот ПТ-91 од полско производство пристигнаа во Украина, објави шефот на кабинетот на украинскиот претседател.

EPA-EFE

Андриј Јермак, шефот на кабинетот на претседателот на Украина Володимир Зеленски, денес кажа дека полските тенкови пристигнале во Украина. Тој не прецизираше за колку текови станува збор, јавува Киев индипендент.

Тенкот ПТ-91 е модернизирана варијанта на советскиот тенк Т-72Б3.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе