Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија (ВИДЕО)

Силниот блесок на метеор во пад го осветли небото над западна Јапонија, а глетката ја снимија телевизиски камери и корисници на социјалните мрежи.

Screenshot

Метеорот силно горел додека брзо минувал низ Земјината атмосфера во неделата, пренесува Асошиејтед прес.

Многумина на западот на Јапонија објавија на социјалните мрежи дека сведочеле на ретката глетка.

Телевизијата НХК наведе дека нејзините камери во префектурите Аичи, Мије и на други места ја снимиле огнената топка на небото.

На снимките од камерите во пристаништето Нагоја се гледа метеорот како свети како Месечината кога е полна, додека се приближува на Земјата.

Дел од експертите изјавија дека е можно мали делови од метеорот да паднале на Земјата.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе