Подољак: Додека некои ги бројат головите на Светско, ние броиме колку ракети пресретнавме

Михајло Подољак, советник на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, на Твитер напиша дека Украинците бројат колку руски проектили пресретнале, додека остатокот од светот брои колку голови постигнал нивниот тим.

Фото: ЕПА

„Додека некој ги чека резултатите од Светското првенство и бројот на постигнати голови, Украинците чекаат друг резултат – бројот на пресретнати руски ракети.

Во тек е нов масовен напад врз украинските инфраструктурни објекти. Ние веруваме во НАСАМС, ИРИС-Т и Силите за противвоздушна одбрана“, напиша Михајло Подољак.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе