TРАГЕДИЈА ВО БАЗЕН

Пет лица, меѓу кои три деца, загинале од струен удар во аквапарк во Турција (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Турската агенција Доган објави дека трите деца ги погодила струја во базенот, а потоа во него скокнале и менаџерот на аквапаркот и неговиот син, за да се обидат да ги спасат.

Најмалку пет лица, меѓу кои три деца, загинаа од струен удар во базен во аквапарк во градот Акјази, во северозападна Турција.

Турската приватна агенција Доган објави дека трите деца ги погодила струја во базенот во аквапаркот, а потоа во базенот скокнале менаџерот на аквапаркот и неговиот син, за да се обидат да ги спасат, но и тие загинале.

Доган објави дека сите петмина биле пренесени во болница, но докторите не можеле да ги спасат.

Во тек е истрага за инцидентот.

Пораката на амбасадорот Бејли среде Скопје, јас не ја сфатив како шлаканица врз ДИК и нивните неодговорни членови (за наша несреќа едногласни во мислите и менталната матрица)!

повеќе

Дипломатијата е уметност невозможното да го направите возможно (Ш.-М. Талеиран).

повеќе

Односите меѓу Грција и Македонија се на клучна точка, вели Катимерини и со ѕвездички дообјаснува дека употребата на терминот „Македонија“ е на авторот и дека не го одразува ставот на весникот. Сепак се чини ова е првпат грчкиот весник да нè напише со уставното име.

повеќе