Патник скокнал од авион додека возел по пистата на аеродромот во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Патник на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес е хоспитализиран откако скокнал од авион што се движел од терминалот кон пистата.

Фото: скриншот

Човекот најпрво се обидел да влезе во пилотската кабина, а потоа успеал да ја отвори вратата и да скокне на излезната рампа за во случај на опасност, велат извори од аеродромот и авиокомпанијата.

Мажот бил приведен и повредите што ги добил не се опасни по живот.

ФБИ го истражува инцидентот.

Ова е втор инцидент на истиот аеродром во последните два дена, откако во четвртокот еден човек со автомобил ја проби аеродромската ограда и се возеше по пистите додека полицијата го бркаше. Тој исто така е уапсен.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе