Патнички авион во Турција се лизна од писта и за малку ќе паднеше во море (ВИДЕО)

Патнички авион се излизга од аеродромска писта по слетување во турската провинција Трабзон, пренесуваат агенциите.

На фотографиите и снимките кои ги објави Скај њуз се гледа патничкиот авион кој по лизгањето завршил на удолнина кој се спушта кон Црното Море.

Станува збор за авион „боинг 737-800“ на компанијата Пегасус ерлајнс, кој летал од Анкара до Трабзон.

Не се знае зошто авионот се излизгал на пистата при слетувањето, но сите 162 патници и членови на екипажот се евакуирани од авионот и се на безбедно.

Локалниот гувернет Јусел Јавуз најави истрага која треба да ги утврди причините за овој несекојдневен инцидент.

Без оглед на фактот што од постоењето на уметноста постои и теорија и приказна за тоа, уметничкиот процес останува крајно неразбирлив.

повеќе

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе