Огнена пресметка на полицијата и бомбаш-самоубиец во Турција (ВИДЕО)

Бомбаш-самоубиец се разнесе во турскиот град Искендерум, на самата граница со Сирија, а засега нема информации за можни жртви.

EPA-EFE

Напаѓачот претходно отворил оган врз полицијата, а потоа се слушнала и експлозија, која ги уплашила жителите.

На социјалните мрежи се појави снимка од нападот. На снимката прво се слуша пукање, па коментари од една од продавниците, кога следува детонацијата.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе