Објавени нови сателитски снимки од руската војска на украинската граница (ФОТО)

Американските медиуми продолжуваат да објавуваат тврдења за трупање на руски сили покрај границата со Украина и подготовки за можна инвазија.

Скриншот

Откако Вашингтон пост објави документ на американските разузнавачки служби со карта на наводните планови за руска инвазија на Украина и сателитски снимки на руските засилувања на границата, Фокс њуз објави нови, уште подетални снимки.

Фокс снимките ги добиле од американската сателтска компанија Максар технолоџис, која ги собира во последните месец дена. Објавените сателитски снимки покажуваат неколку локации на западот на Русија, како и една на Крим, на кои се распоредени руски тактички групи на војници и опрема, односно тешко вооружување и воени возила.

 

Легенда под Главна слика

Скриншот

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе