Објавена снимка од моментите по нападот во Ница – луѓе бегаат од напаѓачот (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавија снимки од моментите по терористичкиот напад во Ница во кој беа убиени три лица.

EPA-EFE

На една од снимките се гледа како луѓето бегаат од напаѓачот во близина на црквата во областа Нотр-Дам.

„Бев присутна непосредно пред првите пукања, човек влезе во црквата Нотр-Дам, тогаш пристигнаа многу полицајци, се обиде да избега од катедралата, а полицијата го застрела“, пишува во коментарот на снимката.

На друга снимка се гледа како полицајци влегуваат во црквата за да се соочат со напаѓачот.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе