Објавена снимка од апсење на џихадисти на ИСИС во Русија, планирале терористички напад (ВИДЕО)

Руската Федерална безбедносна служба ФСБ уапси пет мажи во Москва кои ги сомничи дека се припадници на Исламска држава (ИСИС).

ФСБ објави дека двајца од уапсените мажи се Руси, и дека тројца доаѓаат од централна Азија.

Се тврди дека тие планирале терористички напад во Русија.

ФСБ објави видео од апсењето на џихадистите на ИСИС осомничени дека планирале напади низ Русија.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе