Објавена прва снимка од моментот на експлозијата на бензинската пумпа кај Зворник (ВИДЕО)

На интернет е објавена видео-снимка од моментот на експлозијата на бензинската пумпа кај граничниот премин Шепак кај Зворник, меѓу Република Српска и Србија, во која загина едно лице.

На снимката од надзорна камера се гледа дека ударот на експлозијата зафатил неколку возила кои тогаш, и покрај истекувањето на гас, минувале покрај бензинската пумпа.

Како што јавуваат локалните медиуми, во експлозијата настрадал државјанин на Србија З.А. (49), а неколку луѓе се повредени.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе