Несреќа во Русија: се урна воен хеликоптер, загина цел екипаж (ВИДЕО)

Четворица војници загинаа во несреќа на хеликоптер Ми-8 на аеродром во Чукотка, во Русија.

EPA-EFE

Според првичните податоци несреќата се случила поради технички проблеми, соопштија властите на регионот Чукотка, а пренесува ТАСС.

Извор близок до руското министерство за одбрана потврди дека техничка неисправност е причина за несреќата.

Сите четири жртви на несреќата се војници.

Комисија на командата на руските воздухопловни сили го истражува местото на несреќата.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе