Напад во Норвешка: четири лица избодени со нож, осомничениот уапсен

Непознато лице „случајно“ ранило четири лица на југоистокот на Норвешка со нож, соопшти денеска норвешката полиција.

Фото: ЕПА

Меѓу повредените едно лице добило тешки телесни повреди.

Осомничениот е уапсен, објави полицијата на Твитер, без да ги наведе мотивите за нападот.

На местото на нападот, во селото Норе, испратени се голем број полициски патроли, амбулантни возила и три медицински хеликоптери.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе