На авион со 347 патници над океан му се запали мотор, летал од САД кон Филипините (ВИДЕО)

Летот на Филипин ерлајнс, кој од Лос Анџелес полетал за Манила, кратко време по полетувањето, морал принудно да слета заради дефект на моторот, пренесува Ројтерс.

Инцидентот се случи откако пилотот на Боинг 777 прогласил вонредна состојба и евентуален дефект на моторот.

Еден сведок кој го гледал полетувањето на 777 над океанот го снимил авионот чиј мотор исфрлал пламени.

Авионот, во меѓувреме, слетал безбедно, не е јасно зошто се случил дефектот.

Портпаролката на авиокомпанијата изјави дека сите 347 патници и 18 членови на екипажот се безбедни и биле префрлени на нов лет.

Даночните затајувачи сѐ почесто се мали фирми, кои сѐ потешко се следат.

повеќе

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе