Од безбедносни камери

Морбидна снимка покажува како украинскиот авион експлодира во воздух (ВИДЕО)

Безбедносни камери ги снимиле првите секунди од несреќата на украинскиот „боинг 737-800“ во близина на Техеран, покажувајќи како на местото паѓаат безброј запалени остатоци. Загинаа вкупно 176 лица, сите што беа во авионот.

Камерата во близина на местото на несреќата покажува блесоци светлина, а по извесно време огромна експлозија ја тресе околината, при што од небото паѓаат запалени остатоци. Потоа се гледа како остатоците бавно согоруваат.

Боингот 737-800 на Украински интернешнел ерлајнс (УИА), преполн со 167 патници и девет члена на екипажот, се урна веднаш по полетувањето од аеродромот „Имам Хомеини“ во Техеран. Локалните власти веруваат дека техничко прашање, евентуално откажување на моторот, е виновно за несреќата што стана најсмртоносна во поновата историја на Украина.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе