Моментот кога Трамповите поддржувачи провалија во Конгресот (ВИДЕО)

На социјалните мрежи е објавено видео од моментот кога Трамповата глутница поддржувачи упаднаа во зградата на Конгресот во Вашингтон.

Фото: ЕПА

Снимката покажува дека демонстрантите мошне лесно ги совладале полицијата и чуварите што ја обезбедувале зградата на Капитол. Со урлање, навивање, веење американски знамиња, фрлање предмети, па дури и со натегање со полицијата, толпата на крај успеа да влезе во зградата на Конгресот. Снимката најпрво беше објавена на ТикТок, а потоа и на Твитер.

Четири лица загинаа, а 52 беа уапсени откако приврзаниците на Трамп упаднаа во Конгресот во средата за да ја спречат потврдата на изборната победа на неговиот наследник Џо Бајден, соопшти полицијата на американскиот главен град.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе