Меланија Трамп откажа предизборен митинг поради „постојана кашлица“

Фото: ЕПА

Првата дама на САД Меланија Трамп поради „упорна кашлица“ го откажа своето патување на предизборниот митинг во Пенсилванија, каде што требаше да му се придружи на својот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, соопшти нејзината прес-служба.

„Госпоѓата Трамп продолжува да се чувствува сѐ подобро секој ден откако оздраве од ковид-19, меѓутоа, поради упорната кашлица и од претерана претпазливост, нема да патува денес“, рече во краткото соопштение нејзината портпаролка Стефани Гришам.

На Меланија Трамп ѝ беше дијагностициран ковид-19 во исто време со нејзиниот сопруг, на 1 октомври, а во средината на октомври таа објави дека тестот за коронавирусот ѝ е негативен.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе