Маж во Франција му удри шлаканица на претседателот Макрон (ВИДЕО)

Неименуван маж денес му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон за време на неговата посета во југоисточна Франција, пишува Би-би-си.

Screenshot

На видеото што кружи на социјалните мрежи, се гледа како Макрон се приближува до бариерата за време на неговата посета на Таин-ел Ермитаж надвор од градот Валенс.

На видеото се гледа како маж во зелена маица со маска на лицето во еден момент го плеска претседателот.

Додека му удира шлаканица се слуша извикување на зборовите „Долу со Макронизмот“.

Полицијата по инцидентот уапсила две лица, пренесоа француските медиуми.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе