Крадци провалуваат во продавници на Флорида додека минува ураганот Ирма (ВИДЕО)

Во Форт Лодердејл на Флорида полицијата уапси девет луѓе кои во хаосот предизвикан од ураганот Ирма провалувале во продавници.

Групата од девет луѓе скршила излог на продавница, а камерата на телевизијата Локал10 ги снимила како излегуваат од продавницата со украдена стока.

Тие потоа ограбиле уште две продавници во истиот кварт, но само неколку часа подоцна полицијата на Форт Лодердејл соопшти дека крадците се уапсени.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе