Камера снимила што направил ураганот Ида за еден час (ВИДЕО)

Ураганот Ида ја погоди вчера американската сојузна држава Луизијана, југозападно од Њу Орлеанс, како ураган од 4-та категорија, објави американскиот Национален центар за урагани во Мајами.

EPA-EFE

Тој донесе со себе максимални ветришта од околу 240 километри на час кога го погоди брегот при минувањето на Мексиканскиот Залив, соопшти Центарот.

И покрај ризикот да се засили во ураган од 5-та категорија, Ида сепак постепено се смири откако навлезе на копното.

Ураганот Ида го погоди брегот во близина на Форт Форшон, шестнаесет години по ураганот Катрина кој го уништи тој регион на југот на САД.

Безбедносните камери на пожарникарската станица во Делакроа во сојузната држава Луизијана забележале што направил ураганот за само еден час.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе