Камера ги уловила последните минути од животот: мотоциклист ја снимил сопствената смрт (ВИДЕО)

Страшна несреќа се случи во провинцијата Фетчабун, Тајланд, каде што 24-годишен мотоцикл го загуби животот.

На снимката од камерата монтирана на мотоциклот на трагично настраданото младо момче е забележана последната минута од неговиот живот.

Наводно, момчето на патот се тркало со своите пријатели.

На снимката се гледа дека не му требало многу време за да забрза дури до 263 километри на час, но потоа ја губи контролата над мотоциклот и излетува од патот.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе