Јапонија ја погоди земјотрес од 6,6 по Рихтер (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 6,6 степени по Рихтер го погоди североистокот на Јапонија. Епицентарот бил кај брегот на префектурата Мијаги, а хипоцентарот на длабочина од околу 60 километри.

EPA-EFE

Тресењето се почувствувало и во Токио, јавува Ројтерс.

Не е издадено предупредување за цунами.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе