Израел го бомбардираше појасот Газа (ВИДЕО)

Израел повторно со авиони и дронови го бомбардира појасот Газа, јавуваат палестинските медиуми од таа област.

Твитер

Палестинците јавуваат дека се слушнале експлозии во југоисточниот дел на Газа, а како што јавуваат, цели се позициите на Хамас.

Бомбардирањето е наводно знак на одмазда за пожарите кои избија откако Палестинците лансирале запаливи балони, пренесува Џерусалим пост.

Легенда под Главна слика

Твитер

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе