Профункционира минатиот месец

Изгасена новата платформа на Трамп за комуникација

Комуникациската платформа на Доналд Трамп е трајно изгасена, изјави неговиот портпарол за Си-ен-би-си.

EPA-EFE

Платформата наречена „Од масата на Доналд Џ. Трамп“ профункциора минатиот месеци беше начин поранешниот американски претседател да објави сопствена содржина, вклучувајќи соопштенија за медиумите и видео-снимки, откако на Трамп му беше забранет пристапот до Фејсбук и Твитер по немирите во Капитол.

„Од масата на Доналд Џ. Трамп“ имаше дел на официјалната интернет страница на поранешниот претседател, но сега е отстранет.

Портпаролот преку Твитер потврди дека тоа е најава за враќање на Трамп на социјалните мрежи, иако не е јасно како и кога тоа ќе се случи.

Сајтот, кој функционираше како еден вид блог, имаше можност за објавување на постовите на Трамп и им даваше опција на посетителите да лајкуваат и да ја споделуваат на Фејсбук и Твитер.

За сопствената платформа на Трамп се зборуваше од почетокот на оваа година, но не беше јасно како би изгледала.

Некои мислеа дека „Од масата на Доналд Џ. Трамп“ е платформата на која алудираше поранешниот претседател на САД, но неговиот портпарол во мај потврди дека не е, кажувајќи: „Дополнителни информации на тој фронт ќе имаме во многу блиска иднина“, пренесува Би-би-си.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Западот може да му послужи на остатокот од светот како изложба на ужасни и очигледно неуспешни идеи, меѓу кои се и комунизмот, фашизмот, нацизмот, феминизмот, анархизмот и, во последно време, либерализмот.

повеќе

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе