Тврдат дека станува збор за 34 лица

Иранските власти ја демантираа веста на Би-би-си дека од вирусот умреле 210 лица

Иранското министерство за здравство ја демантираше вечерва веста која ја објави Би-би-си на персиски јазик дека во Иран од новиот коронавирус умреле 210 луѓе.

Министерството наведе дека британскиот јавен сервис на персиски јазик пренел неточна информација именување конкретни извори.

Иранските власти соопштија дека од вирусното запаление на белите дробови починале 34 лица, а дека се заразени 388 луѓе.

Иранските власти во средата вечерта воведоа ограничувања за движењето на граѓаните за да се спречи ширење на заразата.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе