Иран: Израел ќе плати висока цена за нападите врз Палестинците

Командантот на иранската елитна Револуционерна гарда Хосеин Салами изјави денес дека Израел ќе плати висока цена за нападите врз Палестинците во Газа, јави иранската државна телевизија.

EPA-EFE

„Израелците ќе платат уште една висока цена за своите неодамнешни злосторства“, кажа генерал-мајорот Хосеин Салами мислејќи на воздушните напади на Газа.

Салами денес се сретна со лидерот на Исламски џихад Зијад ал Нахал, кој во моментов се наоѓа во Иран.

Израелската воена авијација го нападна Појасот Газа и позициите на екстремистичката група Исламски џихад, а палестинската страна возврати со ракетирање на Израел, со што заврши релативното затишје во пограничниот појас кое траеше повеќе од една година.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе