Косовскиот премиер

Хоти: Дијалогот со посредство на ЕУ е координиран со САД

Косовскиот премиер Авдулах Хоти изјави дека дијалогот на Белград и Приштина со посредување на Европската Унија во целост е координиран со Соединетите Американски Држави.

Twitter

Како што пренесува Коха диторе, Хоти тоа го кажа при посета на болница на косовските безбедносни сили.

Разговорите на Белград и Приштина на ниво на експерти ќе продолжат во четврток, 30 јули во Брисел, најави за Танјуг директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија на српската влада Марко Ѓуриќ.

Легенда под Главна слика

Twitter

Државата Бугарија ги исцрта своите позиции, а државата Македонија не. Сега сме во финалната фаза – за овие прашања да зборуваат партиските водачи – Заев, Мицкоски, а поретко нивните статисти – пратениците и претседателот на Републиката.

повеќе

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе