Хеликоптер се урна врз зграда во Истанбул, загинаа четири лица (ВИДЕО)

Воен хеликоптер се урна денес врз зграда во станбен дел од Истанбул, потврди за турските медиуми гувернерот на градот Али Јерликаја.

Според првите информации, загинале четворица војници.

Хеликоптерот за урнал при принудно слетување, а според првичните податоци, тоа се случило поради технички проблеми.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе