Харадинај во Берлин пречекан со воена церемонија (ВИДЕО)

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај допатува во Берлин, каде што беше пречекан со воена церемонија.

Тој е придружуван од косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли и се очекува дека ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел.

„Тукушто слетавме во Берлин, со заменикот на косовскиот премиер Беџет Пацоли. Важна агенда за прашањата од заеднички интерес!“, напиша Харадинај на Фејсбук.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе