Хаос во Белград, полицијата тепа демонстранти (ВИДЕО)

Полицијата во Белград по неколкуте часа масовни протести почна да ги тепа луѓето, дури и оние кои мирно седат.

EPA-EFE

Како што се гледа на снимката што ја објави телевизијата Н1, тројца момчиња мирно седат на клупа во Пионирскиот парк, кога им приоѓа група полицајци и почнува да ги тепа со пендреци.

Во еден момент се гледа и како едно од момчињата ги крева рацете во воздух додека полицајците се приближуваат.

Момчиеата кои се претепани по неколку минути се враќаат на истата клупа. На социјалните мрежи веќе се прогласени за херои на протестот.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе