Густ црн чад ја прекри Атина, избувна пожар во фабрика (ВИДЕО)

Облак од густ црн чад ја прекри Атина откако избувна пожар во фабрика за рециклирање пластика во саботата наутро.

Screenshot

Пожарот избувнал во погон во Метамофозис, во близина на главниот автопат од Атина до Солун, во седум часот наутро.

Десетици пожарникари и хеликоптери се обидуваат да се справат со пожарот.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе