Голем пожар во Далмација: Огнот голтна јахта од 20 метри (ВИДЕО)

Во пристаниште во Сукошан денес околу 13 часот изби голем пожар на јахта долга 20 метри.

Фејсбук

На терен пожарникарите од пожарникарската станица Задар и Доброволното пожарникарско здружение Сукошан од копното се обиделе да го изгасат пожарот, но огнот бил толку голем што јахтата целосно изгорела, пренесува Јутарњи лист.

Причината за пожарот не е позната, а увидот е во тек.

Легенда под Главна слика

Фејсбук

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе