Газдата на Пинк за гледачите: Да не бевте вие глупави како к*р, јас не ќе имав рекорден профит

Жељко Митровиќ, сопственикот на српската телевизија Пинк, констатираше дека заработува на „ретардираноста на гледачите“, како што самиот наведе.

Скриншот

Шефот на Пинк, телевизија која важи како блиска на српскиот претседател Александар Вучиќ, ги коментираше на Твитер протестите во Србија. Тој смета дека бројката која се спомнуваше во медиумите е преувеличена.

„Ова се вика бедотија, Н1 ќе изгине со релјефни трикови на кои стојат луѓе да направи илузија за масовност на протестите, а потоа ги демантира Нова С со снимка од дрон која, во истиот момент, прикажува слика од дрон на која се гледа дека се присутни неколку стотини луѓе“, напиша Митровиќ, кој објави две фотографии од протестите.

Некој во коментарите го нарекува воен профитер.

„Ти си само еден обичен воен профитер. Додека илјадници луѓе гинеа, ти со помош на ЈУЛ го украде првиот милион. Со парите не можеш да купиш достоинство. И покрај своето богатство ти си обична подгазна мува на секоја власт“, напишал коментаторот.

Митровиќ одговори:

„Нормално дека сум профитер кој профитот го гради на вашата ретардираност, да не сте глупави како к*р, јас никогаш не би бележел рекордни профити“.

Легенда под Главна слика

Скриншот

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе