Авионот на американскиот потпретседател

Ер форс ту налетал на птица, па се вратил на аеродромот од кој полетал (ВИДЕО)

Авионот на американскиот потпретседател Мајк Пенсе налетал на птица брзо по полетувањето, поради што се вратил на авионот од кој тргнал во Њу Хемпшир, соопшти Белата куќа.

EPA-EFE

Пенс бил на лет за Вашингтон од предизборен митинг.

Потпретседателот и неговите соработници не биле во опасност, изјавил неименуван функционер на американската влада за Асошиејтед прес.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе