Експлозија во зграда во Гетеборг, 25 лица се повредени (ВИДЕО)

Експлозијата се случила рано утрово во зграда во Гетеборг, објави шведскиот јавен сервис СР.

Фото: Твитер

Околу 25 лица се повредени и сега се наоѓаат во локалната болница. Полицијата соопшти дека отворила истрага, а засега нема осомничени.

Итните служби во моментов интензивно работат на евакуација на граѓаните, а пожарникарите се обидуваат да го локализираат пожарот во зградата.

„Од пожарот беа зафатени неколку станови и големо скалило. Сѐ уште не знаеме што предизвикало таква силна експлозија“, велат службите за итни случаи од областа Гетеборг.

 

 

 

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе