Експлозија во зграда во Германија: најмалку 25 повредени, можеби има и мртви

Германските медиуми објавија дека се случила експлозија во станбена зграда во Бланкенбург и дека има најмалку 25 поврдени. Се наведува дека може да има и мртви.

Експлозијата се случила во 8:55 часот по локално време, соопшти полицијата на Твитер.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе