Експлозија во Загреб, едно лице повредено (ВИДЕО)

Неидентификувана експлозивна направа експлодирала ноќта на загрепската улица Стењевечка. Неколку паркирани автомобили се оштетени, а едно лице е повредено и пренесено во болница.

Фото: скриншот

Едно лице беше повредено во текот на ноќта во Загреб кога непознато лице активирало експлозивна направа.

Повеќе автомобили се оштетени при активирањето на неидентификуваната експлозивна направа околу 2.20 часот по полноќ на улицата Стењевечка, пренесува хрватски Индекс.

Повредениот е пренесен во болница, а тежината на повредите што ги добил не е позната.

Истрагата е во тек, додава загрепската полиција.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе