Во Азовското Море

Експлозија на руски танкер, се трага по три члена на екипажот (ВИДЕО)

На руски танкер во Азовското Море вчера се случи експлозија и во тек е потрага по три члена на екипажот, соопштија властите.

EPA-EFE

Руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека експлозијата на бродот Генерал Ази Асланов се случила на пат од пристаниште ма Кавказ до Ростов на Дон.

Наведено е дека 10 членови на екипажот се на сигурно додека преостанатите тројца морнари се верува дека се наоѓаат на море.

Танкерот се навалил на страна и се работи на негова стабилизација.

Поморските власти соопштија дека бродот не бил полн со нафта и дека експлозијата веројатно ја предизвикале запаливите испарувања преостанати од последниот товар.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе