Еди Рама ја одликуваше Меркел (ВИДЕО)

Албанскиот премиер Еди Рама ѝ врачи денес во Тирана одликување на германската канцеларка Ангела Меркел.

EPA-EFE

„Особено задоволство ми е во име на Албанија да ви искажам почит вам, во име на Албанија, со Ѕвезда со голема лента за јавна благодарност“, напиша Рама.

По средбата со Рама, Меркел се сретна со лидерите на земјите од Западниот Балкан.

 

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе