ВО СРЦЕТО НА ПАРИЗ

Еден полицаец убиен, друг ранет во престрелка на Шанзелизе (ВИДЕО)

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции.

Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави Ројтерс.

Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат областа на Шанзелизе.

„Во тек е полициска интервенција во областа на Шанзелизе, избегнувајте го тој дел и следете ги инструкциите на полициските сили“, напиша француската полиција на Твитер.

Француските медиуми јавуваат дека двајца полицајци се застрелани, а најмалку еден е мртов.

Пукањето се случило на централниот булевар на Шанзелизе, кој сега е затворен.

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе