Во близина на Москва

Еден од руските авиони што денес принудно слетаа речиси нечепнат во поле со пченка (ФОТО+ВИДЕО)

Сплескани стебла со пченки и вдлабен „нос“ се најголемата штета на принудното слетување во близина на Москва.

На снимката се гледа ситуацијата и речиси нечепнатиот авион по слетувањето. Рускиот Истражен комитет веќе спровел истрага на местото на настанот, во близина на московскиот аеродром Жуковски, но наишле на нетипично „место на несреќа“. Сите 226 патници и седум члена на екипажот го преживеале принудното слетување, соопштија властите.

Кремљ соопшти дека ќе им додели државни медали на двајцата пилоти што го извршиле успешното принудно слетување.

Авионот на руската авиокомпанија Урал ерлајнс со 233 патници и членови на екипажот бил на пат од Москва кон Симферопол на Крим. Тој денес слета во поле со пченка покрај Москва откако удрил во јато птици.

Полесно се повредени 23 патници, вклучувајќи 9 деца.

Принудното слетување било извршено поради уништените мотори и за да се избегне избивање пожар.

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе

Макси помпа, просечен дипломатски и небитен медиумски ефект.

повеќе