Застрашувачка снимка

Џиновски бранови удираат во балкони на трети кат при невреме на Тенерифе (ВИДЕО)

Високи и силни бранови настанати при невреме се снимени на северниот брег на Тенерифе, најголемиот остров на Канарските Острови.

Скај њуз, повикувајќи се на локални медиуми, јавува дека 39 лица биле евакуирани од нивните домови, но не јавуваат дали има повредени.

На социјалните мрежи се објавени снимки од огромни бранови кои удираат во комплекс згради на брегот. На снимките се гледа дека брановите стигнуваат сѐ до третиот кат, и како што се гледа, значително ги оштетуваат балконите.

Миграција со достоинство (#WithDignity) е темата на Меѓународниот ден на мигрантите 2018 година, кој го одбележуваме во вторник (18 декември).

повеќе

Без оглед на фактот што од постоењето на уметноста постои и теорија и приказна за тоа, уметничкиот процес останува крајно неразбирлив.

повеќе

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе